Trz voblere

Oblete
Astea-s in lucruzimbettt
IMG_20210116_211001.jpg

spin4fun

Salau
Prezint aici cateva custom-uri care, cel putin ca aspect, m-au convins. De fapt, odata cu astea am decis sa le dau si custom-urilor o sansa, fiind prima incercare pentru mine. Sunt la calup cu cele luatde de un prieten, deci in dublu exemplar.

Sunt de 45 mm si cca. 3.4 g, sinking, lemn de abachi, 5 straturi de lac samd. Evident, lure builderul le-a reglat pe toate inainte de a mi le trimite.

Vedem lunile urmatoare ce rezultate dau. Ca de aratat, arata bine.

20210319_150714.jpg

Prezint aici cateva custom-uri care, cel putin ca aspect, m-au convins. De fapt, odata cu astea am decis sa le dau si custom-urilor o sansa, fiind prima incercare pentru mine. Sunt la calup cu cele luatde de un prieten, deci in dublu exemplar.

Sunt de 45 mm si cca. 3.4 g, sinking, lemn de abachi, 5 straturi de lac samd. Evident, lure builderul le-a reglat pe toate inainte de a mi le trimite.

Vedem lunile urmatoare ce rezultate dau. Ca de aratat, arata bine.

Vezi atașament 42152
Arată super! Fir întins!

spin4fun

Salau
Parca ar fi de Smith. seama cu D contact
Mai degraba Jackall Timon Tricoroll, sau cel putin asta mi-a spus lure builder-ul, ca asta l-a luat drept reper.

Vin cu o intrebare pentru cei ce fac naluci: ce lac folositi la acoperirea nalucii si de unde pot face rost. Caut pentru acoperirea unor linguri argintate, tocmai pentru a evita innegrirea lor datorata oxidarii. Poate fi aceasta, acoperirea cu lac, o solutie buna pentru nalucile metalice? Este o solutie buna pentru a evita oxidarea lor?

Multumesc mult pentru raspuns si ajutor!

Luigi

Somn
Mai degraba Jackall Timon Tricoroll, sau cel putin asta mi-a spus lure builder-ul, ca asta l-a luat drept reper.

Vin cu o intrebare pentru cei ce fac naluci: ce lac folositi la acoperirea nalucii si de unde pot face rost. Caut pentru acoperirea unor linguri argintate, tocmai pentru a evita innegrirea lor datorata oxidarii. Poate fi aceasta, acoperirea cu lac, o solutie buna pentru nalucile metalice? Este o solutie buna pentru a evita oxidarea lor?

No' vezi ce pãtzeşti daca faci colectzie? Am si io citeva Gipo hargintate, si de abia astept sa le dau cândva la apã, mai bine sa rugineascã sau sa rãmânã agãtzate naibii undeva, decât sa le vãd cum se innegresc in trusã. Desi cicã patina e exact ce le face mai smechere decât altele.

Devcon epoxy.... dar cred ca foarte bine poti folosii lac auto

Wurger

Somn

Exista lacuri speciale pentru metal si chiar si grund de dat inainte de aplicarea lacului, grund care e tot transparent.
Daca as da un lac auto, as profita ca nalucile sunt metalice si as cauta ceva cu tratament termic.

Sus