Voblere bune la salau

S

SiGi Lures

Guest

Cativa dintre salaii din toamna 2014.Prima poza , este un salau de 10 lb prins in mijloc de februarie ,2015.Toti sant prinsi pe 2 modele productie proprie, unul de 6.5cm-8gr, si unul de 8 cm -12 gr, ambele floating,gandite pt. pescuitul pe linga maluri cu structuri accidentate-pietre,butuci,praguri submerse.

gyrgy

Biban
Gigi, esti un om fericit, tu nu trebuie sa dai o avere pe voblere ca mine, cel putin, le construiesti singur si mai si prind...Felicitari si respectele mele.aplaud

Nu am dat inca la salau cu voblere, dar in iarna asta am facut ceva achizitii: Rapala RNR de 7 cm, Rapala Jointed Shallow Shad Rap de 5 cm, TN 60, Savage Gear Vibra Prey, Strike Pro Flap Jack...Personal nu cred ca voi avea succes mai mare decat cu gumele, dar mi-ar place sa intre si la unul din ele...

Ultima editare de un moderator:
S

SiGi Lures

Guest
Gigi, esti un om fericit, tu nu trebuie sa dai o avere pe voblere ca mine, cel putin, le construiesti singur si mai si prind...Felicitari si respectele mele.aplaud

Nu am dat inca la salau cu voblere, dar in iarna asta am facut ceva achizitii: Rapala RNR de 7 cm, Rapala Jointed Shallow Shad Rap de 5 cm, TN 60, Savage Gear Vibra Prey, Strike Pro Flap Jack...Personal nu cred ca voi avea succes mai mare decat cu gumele, dar mi-ar place sa intre si la unul din ele...

Daca fac o lista cu cat am investit in scule..nu prea sant fericit..si inca deacum urmeaza mai mult.Insa da,satisfactia e maxima cand prinzi,la un model pe care l-ai gandit si functioneaza cum trebuie,asta insemnand in primul rand, capturi..Si apoi,de ce nu,investitia trebuie recuperata..

Are cu totul alt atac la vobler, mai ales cand ataca intre-apethumbsuuuup
Se apropie mai mult de avat atacul, cel putin asta am mai "patit", la voblere care coboara maxim 2m.
Poate mai apar si anul asta cativathumbup

Claudiu

Administrator
Membru personal
A folosit cineva la salau voblere Lucky Craft Pointer 78 SP? Arata bine... Cred ca nici avatul nu s-ar da in spate

luckycraftpointer78sp.jpg

octavio79

Black Bass
La modelul asta m-am uitat si eu de curand dar nu l-am cumparat.Si eu sunt curios cum merge.
Eu cu crankbaituri am luat salau. Rapala DT mi-au mers bine.

Sus