Ultima achizitie - "nu exista nimic rațional în banii cheltuiți pe o placere!"

spin4fun

Salau
Asa cum "m-a dat de gol" Dan (Kleniacul ), revin cu a doua postare, o lanseta fina, scurta, de fly.

Mai precis, StCroix Avid Fly #3, 7 picioare, 2 bucati, moderata in actiune, dedicata pentru raurile mici de munte pe care imi doresc sa ajung la anul, la pastrav, in special prin Fagaras. Echipata cu Okuma slv #2-#3 si firul pus de Dan, un Rio #3 WF. Asadar, un combo dedicat apelor mici de munte, bat scurt, lanseuri pana in 10 m. Lanseta a venit cu tubul de protectie si capsula de parafina pentru spigot. Mai jos, jucariile. Mersi, Dan, inca o data!

38416

38417

38418

38419

RYOBI

Salau
A venit silver si gata cu setul de GV,trebuia sa fie doua, sa am doua seturi dar francezu Christian iar s-a incurcat...am mai primit si altele dar despre ele o sa vorbesc la timpul potrivit plus cateva ace mustad tot din aceea perioada '70....

Modelul este aparut anu trecut si nu am prins inca nimic,in schimb pe cele din dreapta am tot prins marle,cele din mijloc sunt model nou de anu asta din primavara si am prins doar o marla de model,le-am si folosit putin cand imi aduceam aminte de ele,cel de sus este vopsitul cu care prind constant poate si din cauza ca il folosesc mai mult..... in schimb preferatul meu este minnow-ul vintage la care i-am pus barbeta,cu ala incep si sfarsesc partida....

Salut trebuie sa mi reanoiesc trusele cu Slider modelu nou e diferit exceptand culorile care-s noi?Am prins bine cu modelu vechi si cand plasez comanda nu as vrea sa ma trezesc cu Slidere Rattlin sau ceva nebuni

Wurger

Somn
A venit acum 2 zile si mulineta mea mult cautata.
Pana la urma meritul cel mai mare ii revine lui Cosmin, care a gasit.o la un magazin care mie de aici nu.mi aparea in cautari.
Abu Garcia Revo S20.
Vine perfect pe bat, il echilibreaza bine si..... in 2 ore plec pe Arges intr.un loc unde am nevoie de distanta. Voiam sa pun dupa asta impresiile, dar vazand atatea multumiri p.aici...
Odata cu ea au venit si niste gume. Acum stie toata lumea care e ultima moda.
Profit de ocazie sa.i multumesc si lui Aurel, care a interceptat transportul venit din Finlanda si pe care riscam sa il ratez, in weekend fiind plecat de acasa.
Si uite asa, mulineta suedezo-japoneza venita din Finlanda si interceptata la Valcea, a ajins la Bucuresti intr.un pachet de la Espasia spre Aurel amaaaazed.
20201014_214247.jpg
20201014_214202.jpg

Restul de impresii si poze dupa partida de azi.

Wurger

Somn
Bine mă, revo x.
Vorba e ca am fost cu ea pe Arges, pusa pe batul...... ii spuneti voi cum vreti, cu numere, puncte, virgule, mf, mfs, smfpt si sunt supre incantat.
A trebuit sa ma temperez ca sa nu dau pe malul celalalt. Exact ce aveam nevoie.
In plus, mulineta ruleaza ca la carte si tot ansamblul SIMTE.
Nu am luat peste ca am tinut conferinte pe malul apii, dar maine la 6 am inca o sansa.
Au fost 3 ore de pescuit fara frustrari in care si crankurile usoare au ajuns acolo unde trebuiau sa ajunga. Daca vreau, thrillul pot sa.l mulinez de asa maneră ca sa vina spre mine in flipping.
Sunt deci fericit si un s sau un x nu reuseste sa umbreasca asta.
Hai fire intinse!

octavio79

Black Bass
Mâncăricii nu mă lasă si ca să mai liniștesc așteptarea pana la noul metanium dc am luat jucăria asta. După spusele unora cică e super tănculeț si după poveștile altora cică aruncă ca un metanium. Acuma are si puncte in plus ...e japan, deci vine fără viruși
8C3BA906-09EA-4563-86F8-536EC8F500AE.jpeg
D934E730-F2B9-47F8-90C3-B11E8A175905.jpeg
BA687B91-AC1A-4DE0-A330-02A125F901B4.jpeg
24F1152F-301A-49B5-AD45-378716D87BE3.jpeg

Sus