Totul despre motoare de barci

Observ ca Tzucs are oglinda mai inaltata. La el "piulitele motorului de prindere" sunt peste balon.
La mine oglinda are o decupare iar prinderea motorului e sub balon. Nu am o pza clara sa va arat, pun una facuta in trecut:
20200822_115538.jpg

Cred ca se intelege ce am vrut sa spun. Motorul la barca mea e ous prea jos, mi se pare putin aiurea oglinda. Are acolo o "burta"!
Cred ca de aia userul Tzucs cu un motor mai mic zboara. Oglinda lui e "umflata in sus"! La mine e invers! Sunt din ce in ce mai convins ca trebuie inaltata oglinda!

Costi

Salau
barza lui Tzucs din ce vad cred ca e KM 260 ce nu are chila si balonul e de 38. Tu la a ta ai 42 balon plus chila.... amandoua sunt facute pentru cizma scurta.... nu tre' sa inalti nimic... ori mergi la sala.... ori treci direct la 10 cai ca barca suporta... sau ultima varianta.. catinel.. catinel... ca nu e graba.... singur in barca cu pozitionare corecta si reglaj la trim s-ar putea sa reusesti sa o glisezi..... insa fara nimic bagaj...

E clar! Barca nu e ce trebuie!
Se cere la schimbareroflmaooo
Nici nu știu cum poți sa mergi cu o barca ce are oglinda asa joasă roflmaooo
Multumesc de raspuns, a fost foarte instructiv!

barza lui Tzucs din ce vad cred ca e KM 260 ce nu are chila si balonul e de 38. Tu la a ta ai 42 balon plus chila.... amandoua sunt facute pentru cizma scurta.... nu tre' sa inalti nimic... ori mergi la sala.... ori treci direct la 10 cai ca barca suporta... sau ultima varianta.. catinel.. catinel... ca nu e graba.... singur in barca cu pozitionare corecta si reglaj la trim s-ar putea sa reusesti sa o glisezi..... insa fara nimic bagaj...
E Kolibri 280, si da are balonul de 38. La 10 armasari trebuie permis. Cu sala mai vad ... m-a cam speriat doctorita de familie, cica am inima ingropata in grasimecapzid, si nu mai apuc pensianervosrau .... asa ca o sa incep sa dau ceva jos!

AlexH

Moderator
Membru personal
Tu ai deja raspunsul la problema ta, pentru ca nu vrei sa faci nimic din ce ti-a fost recomandat.
Inalta oglinda si hai dupa aia zi daca a functionat!!!

Aurel

Piranha
pescarfarabarca vad ca la ironii ești destul de "activ" la citit stai mai slab!
Oare atunci când toată lumea îți spunea ca nu e ce trebuie.....unde erai.....întreb pentru un prieten, pe mine oricum nu ma interesează epopeea ta. E plictisitoare si fără relevanță!
La modul cel mai sincer!
Fără supărare dar chiar nu vad ce te mai poate ajuta.......poate doar un pic de lectură, care oricum nu strica nimănui

Observ ca Tzucs are oglinda mai inaltata. La el "piulitele motorului de prindere" sunt peste balon.
La mine oglinda are o decupare iar prinderea motorului e sub balon. Nu am o pza clara sa va arat, pun una facuta in trecut:
Vezi atașament 38586

Cred ca se intelege ce am vrut sa spun. Motorul la barca mea e ous prea jos, mi se pare putin aiurea oglinda. Are acolo o "burta"!
Cred ca de aia userul Tzucs cu un motor mai mic zboara. Oglinda lui e "umflata in sus"! La mine e invers! Sunt din ce in ce mai convins ca trebuie inaltata oglinda!
O spun pentru ultima data. Ești mult prea greu. Îți trebuie un motor mai puternic și (eventual) o alta barca. Fără supărare.

Sus