Si totusi....se vrea a se face ceva!

Apar si rezultatele....Felicitari!

48225507_1937544999874476_4689404095893602304_n.jpg

Ultima editare de un moderator:

Silviu

Somn
Cred ca sunt o parte din salaii populati de Paul Iancu si baietii de la asociatie. Felicitari! Speram peste tot sa fie asa in viitor

Am gasit un site interesant la fratii maghiari > cine stie maghiara, poate traduce.. Cred ca e calendarul cu ... popularile efectuate anu trecut la ei. Noi nu reusim sa recoltam cat populeaza aia intr-un an de zile :

http://khesz.hu/node/1536

mma

Biban
In zona mea la varsarea oltului in dunare sunt cateva echipaje cu electricieni care i tra in fiecare seara pe apa , de plase nu mai vorbim ca sunt kilometrii .
Oricand as merge voluntar dar cred ca numai cu pusca .......

adiwolf

Moderator
Membru personal
mma
poate cu tancul si nici atuncea nu esti sigur de reusita
mafie si braconaj mai mare ca acolo la voi nu am vazut niciunde, nici macar in Delta sau pe Dunare
acolo la voi, politia protejeaza pe nemernicii aia de care vorbesti asa ca nu vad nici o sansa

AlexH

Moderator
Membru personal
Cum sa-i bage la bulau, daca nu mai sunt locuri in inchisori. Vezi si tu cum le da drumu' pe banda rulanta chiar si la cei mai periculosi infractori.

Stefan

Salau
Un început bun..
De ar fi astfel de controale macar in fiecare săptămână m.as bucura tare mult

adiwolf

Moderator
Membru personal
nu intra la braconaj dar poate fi o informatie foarte utila pentru multi
in definitiv, protejarea mediului ne intereseaza pe toti, ne afecteaza pe toti asa ca......................profitati din plin, sa vedem daca merge!!!

”Cel mai mare aliat pe care îl am la ora actuală sunt cetățenii care sună sau care fac o sesizare pe [email protected]. Telefonul meu personal se găsește pe Facebook.
Este 0726.971.239”, spune Octavian Berceanu.
Pentru mine este o premieră.
Este primul funcționar înalt din România cu care am interacționat vreodată și care își anunță numărul de telefon mobil.
Pot doar să vă confirm că este cel real, încă de pe vremea când era consilier general al capitalei.
Nu știu în ce măsură reușește să vorbească la telefon cu toată lumea care îl sună - problemele ecologice din România sunt uriașe - dar mă bucur că vi-l pot pune la dispoziție.
Eu zic să-l băgați în memoria telefonului vostru, iar dacă observați ceva cu adevărat grav, ceva care afectează mediul, faceți poze, filmulețe, un share location și trimiteți cu cât mai multe detalii pe numărul de mai sus. Informațiile vor ajunge direct în telefonul Comisarului General al Gărzii de Mediu, Octavian Berceanu.
Vă invit să dați această informație mai departe. Să ajungă la toată lumea. Este cea mai simplă formă de a pune presiune pe autoritățile de mediu să rezolve anumite probleme.

Sus