Setca pe Prut

Felix

Oblete
Salutare dragi colegi,

Ma aflu de 2 zile pe Prut (Stâncă Costești), spre uimirea mea am scos un șalău, doua știuci și o setca! Plus pe malul apei găsești o grămade de plase...am intrebat localnicii dacă poliția de frontiera nu face ceva in aceasta privința? - au început sa zâmbească și mi-au zis ca NU!
...nici nu mai am ce sa zic...
Fir întins tuturor și un weeckend minunat!!

Okama

Somon
Salutare dragi colegi,

Ma aflu de 2 zile pe Prut (Stâncă Costești), spre uimirea mea am scos un șalău, doua știuci și o setca! Plus pe malul apei găsești o grămade de plase...am intrebat localnicii dacă poliția de frontiera nu face ceva in aceasta privința? - au început sa zâmbească și mi-au zis ca NU!
...nici nu mai am ce sa zic...
Fir întins tuturor și un weeckend minunat!!
Ai sunat la 112?

Okama

Somon
Da, și azi o venit cei de la Jandarmerie cu controlul lor sa ma întrebe unde am văzut setca...o trecut o zi pana ce au reacționat...cică ieri au scos din multe locuri plase!
Foarte păcat pt tot ce se întâmpla.
Trebuie insistat, pana cedeaza nervos sau fac ceva. Cat mai multe sesizari, cu atat mai bine.

Okama

Somon
corect ceea ce spui, dar nu in Romania.
intr-un final il vor amenda tot pe el, pentru deranj si abuz la 112
legi tampite si cretine cu legiuitori de rahat
Orice amenda se poate contesta. Exista si curtea de la Haga, etc .
Oricum e mult mai bine decat sa nu faci nimic. Plus ca atunci cand multi tampiti suna pt acelasi lucru ridica semne de intrebare.
Sa spui nu fac nimic, ca oricum nu are rost...e trist.

Felix

Oblete
Așa este...nu s-a întâmplat nimic au scos la mal setca și a doua zi dispărut a fost.
Vai vai...da, cum ai zis niște legi f tâmpite!!Pacat

Okama

Somon
Așa este...nu s-a întâmplat nimic au scos la mal setca și a doua zi dispărut a fost.
Vai vai...da, cum ai zis niște legi f tâmpite!!Pacat
Legile nu sunt tampite, sunt char ok. Problema este ca nu se aplica si aici trebuie umblat. Dar nu prin lasa, ca oricum nu conteaza.

adiwolf

Moderator
Membru personal
Legile nu sunt tampite, sunt char ok.

hai bre ce dracu ai,ce fumasi?!!
auzi la el, sunt ok!!!
pentru ca legile sunt ok si se aplica, avem criminali condamnati pe viata care se plimba in libertate si violeaza, ucid in continuare nervosrau

ia intreaba pe Claudiu ce a patit cand a chemat politia la un braconier in oras - din cauza legilor ok, a ajuns sa fie acuzat si dat in judecata de braconier !!!
legile sunt...................
mai bine tac.

• Like
Reactions: adv

Okama

Somon
hai bre ce dracu ai,ce fumasi?!!
auzi la el, sunt ok!!!
pentru ca legile sunt ok si se aplica, avem criminali condamnati pe viata care se plimba in libertate si violeaza, ucid in continuare nervosrau

ia intreaba pe Claudiu ce a patit cand a chemat politia la un braconier in oras - din cauza legilor ok, a ajuns sa fie acuzat si dat in judecata de braconier !!!
legile sunt...................
mai bine tac.
Stiu, de aia sunt moderat :))
Totusi, trebuie facut cv. Nu inteleg atitudinea asta de ignoranta tacita a autoritatilor. De asta zic sa ii deranjam cumva, poate, poate

adiwolf

Moderator
Membru personal
crede-ma, i-am deranjat, pana s-au simtit deranjati!
deranjul trebuie sa fie masiv si sustinut altfel o cam iei in bot de unul singur sau ici colo, sporadic cate unul ratacit.
pentru asa ceva trebuie campanie si sustinere, dar............nu se vrea, iar despre asta am tot discutat,noi.
din pacate cam aceeasi mai mereu

• Like
Reactions: adv
Sus