Salut

Salut si bine v-am gasit !
Ma numesc Cristi, sunt din Baia Mare bucuriemaresi da, sunt incepator .

Ca si combo folosesc ... nu stiu daca e combo`ul perfect dar imi plac foarte mult produsele de la Delphin si nu mi se pare a fi greu de tinut mult timp in mana :

Lanseta Delphin Zircon Spin 2.40m/60g
Mulineta Delphin Hornet 4000

Orice sfat pentru pescuitul la rapitor pe somes este bine venit ! Momeli , combo etc.

Pi3.14

Salau
Salut. Cred ca alegerea ta de lanseta nu e tocmai potrivita. Nu cred ca o sa ai nevoie de asa naluci grele pentru somes. Stiu ca mai avem ceva colegi de prin zona ta, de exemplu vasi25 si poate il convingi la o partida impreuna. Cel mai usor sa prinzi repede experienta e sa iesi la pescuit cu cineva mai experimentat. Oricum, bine ai venit;)

vasi25

Biban
Salut Cristian si bine ai venit. Cu siguranta pe forum vei gasi o multime de informatii foarte utile pentru a incepe acest stil de pescuit,dar cel mai important lucru e timpul petrecut pe apa, de aici se capata adevarata experienta. Primul meu sfat e ca la inceput ar fi bine sa te axezi pe una sau maxim 2 specii si sa ai un combo dedicat pentru acestea. Te voi ajuta cu cateva sfaturi, si de ce nu poate iesim la o partida.
Fir intins!

Sus