Salut

Marian_cj

Oblete
Eu sunt Marian ,sunt din Cluj Napoca , prea devreme sa ma numesc pescar de spinining,am 3 partide la activ in care am avut o singura captura ...1 bibanel mic ,eu am cautat cleanul
Nu sunt familiarizat cu acest stil inca ,am pescuit cu o lanseta a unui coleg de serviciu, pierderi 3 rotative ,1 pe fiecare partida + aprox 30 m de fir in 5-6 incalceli
Momentan citesc,invat teoretic ,practic mai lansez prin salcii.Incerc sa-mi fac un minim necesar de rotative si voblere si ce mai trebuie ...sunt cu ochii pe sectiune de vanzari
Una peste alta ma bucur ca v-am gasit, sper sa invat multe de la voi

Ultima editare:

adiwolf

Moderator
Membru personal
Bine ai venit.
Lasa achizitiile momentan, ai vreme si pt astea, deocamdata axeaza-te pe cat nai multa practixa pe malul apei, mergi la pescuit, profita de timpul care vine si vei intelege mult mai multe

Wurger

Somn
Bine ai venit Marian!
Cand zice timpul care vine, Adi se refera la cea mai buna perioada pt spinning - toamna.
Pe ce pesti crezi ca o sa te axezi si pe ce apa. Un combo ieftin merita sa.ti iei ca sa nu tot apelezi la altii.
Gama Okuma, Cormoran gasesti lucruri bune si destul de ieftine. Chiar si la Shimano si Daiwa sunt unele cu care se lanseaza majoritatea pescarilor - Catana, Crossfire.

Marian_cj

Oblete
Bine ai venit Marian!
Cand zice timpul care vine, Adi se refera la cea mai buna perioada pt spinning - toamna.
Pe ce pesti crezi ca o sa te axezi si pe ce apa. Un combo ieftin merita sa.ti iei ca sa nu tot apelezi la altii.
Gama Okuma, Cormoran gasesti lucruri bune si destul de ieftine. Chiar si la Shimano si Daiwa sunt unele cu care se lanseaza majoritatea pescarilor - Catana, Crossfire.
Bine v-am gasit, pescuiesc pe Somes si pe Cris cu o lanseta daiwa megaforce jiggerspin ,momentan e a colegului dar o sa io cumpar
Pestii ma oocolesc deocamdata .am incercat cu voblere de la dorado am 2 buc si unul haira
Rotative am pierdut 2 martin,mai am unasi mai am mepps nr 1 cred ca mai am vreo 4.
Ceva cred ca nu fac bine ,am agatat un singur bibam ,defapt s-a agatat singur ...poate mulinez prea repede .....

AlexH

Moderator
Membru personal
Iesi la pescuit si impreuna cu colegul si roaga-l sa iti explice / arate cum ar fi mai bine sa pescuiesti. Dupa un timp o sa iti dai singur seama ce trebuie sa faci.

Sus