Salut, voblerele de pe aliexpres, pro sau contra?

anem

Salau
anumite chestii mi se par "destul de OK" (gume sau metale) dar cand vine vorba de voblere TOATE pe care le-am vazut sau am pus mana pe ele mi se par lucrate nasol de tot (se oglindeste perfect pretul platit) chiar daca unele dintre ele sunt functionale si am si prins cu ele in mode curent (cazul CrystalVibe de exemplu care merge diferit dar oricum prinde - revopsit de mine).

si gumele sunt lucrate tot prost si calitatea se vede in timp ce nu stiu ce cicade sau oscilante doar uitandu-te mai urat la ele direct le sarea smaltul ala estetic ...

ideea e simpla ... cine isi ia chestii de acolo ar fi bine sa plece de la premiza ca nu va primi niciodata aceeasi calitate pe care o primeste pe o naluca de 10 ori mai scumpa ...

Wurger

Somn
Anem, cand am vazut postarea ta, m.a batut gandul sa.ti fac un pachet cu 3 voblere diferite, sa ti le trimit si sa nu.ti spun ce sunt. Dar nu stiu la care m.ar lasa inima sa renunt.
Pe scurt, unele sunt chiar misto executate si merita luate.
Acum mi.e greu sa aduc alte argumente pentru ca, asa cum spuneam, nu am ..... sau mai bine zis am avut fix aceleasi rezultate si cu unele de 80 de lei si cu alea chinezesti, de 3 la 80 de lei.
Acum, fiecare cu experientele lui.

anem

Salau
Cum zicea și Adi ... cu siguranța depinde ce cumperi. Eu nu am cumpărat nu știu ce varietate pentru a îmi forma o părere avizata. Spun din ceea ce am cumpărat și văzut eu ...

Sus