Romcraft 480 & Yamaha 20cp 4T

crisscaf

Oblete
Spune-mi te rog daca husa pe care ai luat-o de la Epixmarine este modelul pt lungimea 427 - 488 cm si latimea aprox 180 cm (cod 03487-1). Ma intereseaza daca husa se aseaza bine peste barca cu motorul electric montat.

Multumesc
Salut, da se așează bine cu tot cu electric, scuze nu mai știu exact dimensiunea, însă eu o folosesc numai în staționare, când o las afară sau pe apă.
1000011741.jpg

NicuB

Biban
Salut, da se așează bine cu tot cu electric, scuze nu mai știu exact dimensiunea, însă eu o folosesc numai în staționare, când o las afară sau pe apă.
Vezi atașament 54985

Si eu tot pt stationar am nevoie.
Proprietarul halei unde imi parchez (si eu) barca m-a rugat sa nu las motorul electric pe ea. Are omu' un fix, ce sa zic. Am intrebat un prieten care isi parcheaza de ani de zile barca in aceasta hala daca a auzit sa se fi furat ceva si mi-a spus ca nu, toti care parcheaza acolo se cam cunosc intre ei. Prelata pe care o am acum lasa motorul electric oarecum la vedere si vreau sa iau o husa care il acopera complet, atunci nu cred ca mai comenteaza. Husa care are codul 03487-2 e pt aceeasi lungime de barca dar cu latimea de pana la 2m, ma gandesc ca acopera motorul si mai bine. Din pacate nu e pe stoc.
Multumesc ca ai pus si poza........face cat o mie de cuvinte :)

Sus