AlexH

Moderator
Membru personal
bravo Alex, superb avatul ...
Multumesc. Pacat ca nu am reusit sa fac o poza cu el, asa cum le faci si tu.
Batul e un Gloomis.Ce model?
GLX 802 bsr 6,8 medium xfast
Mai da din casa si tu acum cateva detalii
Am scris povestea la rezultatele partidelor. Ca si completare, guma a fost un Ohio de 7cm alb sifdef (cu o pata de culoare pe varf capatata de la alta guma in trusa). Atacul a survenit aproape de substrat. Nu pescuiesc cu mono de nici un fel, folosesc flurocarbon ca leader.

Ultima editare:

Meserie

Biban
Toată lumea iși scosese carnetele de notițe, șublerele, micrometrele, listele comparative intre Varivasuri de 400lei si Rapinove de 300 si tu...... Fleașc! Ca-perlan. Era detergent pe vremuri.
Toată lumea iși scosese carnetele de notițe, șublerele, micrometrele, listele comparative intre Varivasuri de 400lei si Rapinove de 300 si tu...... Fleașc! Ca-perlan. Era detergent pe vremuri.
Ce misto!

AlexH

Moderator
Membru personal
Nu spun ca nu faci treaba cu el, dar e cel mai prost textil care l-am folosit. Imi face peruci in draci, am pierdut in ziua aia cel putin jumătate de ora sa descalcesc la ele, doar ca sa mai am cum pescui. Altul dinasta eu nu mai iau.
Flurocarbonul in schimb se comporta foarte bine.

Meserie

Biban
Nu spun ca nu faci treaba cu el, dar e cel mai prost textil care l-am folosit. Imi face peruci in draci, am pierdut in ziua aia cel putin jumătate de ora sa descalcesc la ele, doar ca sa mai am cum pescui. Altul dinasta eu nu mai iau.
Flurocarbonul in schimb se comporta foarte bine.
Am luat un veragass PE1.2 ,25 lb multicolor pentru delta la Holbina luna trecută cu fluro 0,75 mm Gamakatsu ,preț in jur de100 l-am folosit pe un Stradic 2500+ trabucco Im8 carbon heavy 6,6 “act. 1/4. -5/8 oz ,spinning.cred ca ansamblul avea in jur de 350 g,super confortabil.
Acest este singurul bat de spinning ce mi a rămas,l-am luat Acu vreo 8 ani cu 200 lei,întâmplator.
Arunc și slaidere de 50 gr cu el.Cea mai mare știuca pe Holbina 67 cm,erau miirite,multe ciocuri.
In rest sunt fan baitcasting, nu am avut “ cliente “ la răngi in delta.

Așa arată yamaga blc 80 cu un păstrăv indigen de aprox 2 kg la capătul liniei.... da, record personal. Nu este și poză cu recordul din păcate pt că am vrut mai mult video cu drill dar cameramanul a filmat fix 4 sec și alea.... vai de capul lor... și fiind fără minciog la mal și-a dat drumu din ancore după ce l-am ținut în drill vreo 2 minute crezând ca sunt pe film. Nu era alb cu pete cum sunt ai lui Romin Alin, avea culoarea păstrăv de râu cu pete roșii, galbene... sincer și acum sunt sub "anestezie".
În video e tot un indigen de minim1 kg estimez eu, plecat tot la mal cu tot cu vobler...fluo de la dechathlon sucks...
20210612_185600.jpg

Da...e cel mai frumos concediu ever roflmaooo

Sus