Râul Argeș

Wurger

Somn
Filmarea asta e de acum ? Vad ca are doar 29 vizionari.
Nu inteleg cum poate fi apa acolo asa in conditiile in care, saptamana trecuta, la Adunatii Copaceni era ciocolata si azi la podul de pe A1 era la fel.

Ciulae

Biban
Merci pentru mutare.
Filmarea este de anul trecut. Se acceseaza doar pe link. Am postat gresit filmuletu :))

adi

Salau
Stie cineva cat trebuie mers din Bucuresti in amonte pana la apa limpede? Din Golesti iese limpede, pana aici ajunge mereu pamant...unde incep balastierele care il tulbura?

Wurger

Somn
Cred ca balastiera care strica tot e aia din dreapta A1 cum.mergi spre Pitesti. Mi.am tot propus sa merg undeva mai sus de ea dar n.am ajuns. Au dreptate astia care zic ca avem multe ape pe langa Bucuresti si ne imprastiem pe ele.

motoucle

Biban
Am fost azi in expeditie de fish spotting in sudul bucurestiului... Argesul mai jos de Mihailesti era bun de rafting, foarte crescut cu un curent wow. Limpede insa. 0 pesti vazuti. Neajlovul e
33279
ra superb. Foarte limpede, la nivel normal, puzderie de pesti, si cred ca am vazut niste avati pe unde nu am mai vazut pana acum.

Wurger

Somn
Mda....peste o luna cand ii da drumu, Neajlovu o sa fie tulbure si crescut. 'Raraldraq de prohibitie.

motoucle

Biban
Am mai fost si azi la plimbare si sa stii ca nu era agitatie de loc. Pe la Calugareni destul de multi la gratare, mai in sus 2 unditari si cam atat. Per total am batut vreo 10 km de rau fara nimic "amenintator", chiar f liniste. Am dat juma de sandwich la obleti. Apa limpede ca la acvariu o face zic eu aproape nepescuibila. Stiuca nu am vazut, am mai bifat azi niste bibani, 2 cleni f bine imbracati care nu se vad in poza de mai jos dar pe acolo erau si cred ca niste mrenute,

PS. Poate ma ajuta si pe mine pe privat careva cu unde pot intra cu masina pt a cobori mai jos de Calugareni ca eu nu m am prins Durereeee Am fost doar in amonte pana spre satul cu taraful celebru

33336

si cu mine ... eu tot elinerez pesti mici in speranta ca la anul sau la anul o sa vina mai mare ... dar din pacate este tot mai rar ...
sunt pescar de Arges de mic copil ... ma tot duc sa il caut pe baraj la Mihailesti si pe rau in jos ... vad din ce in ce mai putini pescari si din ce in ce mai putin peste .
sau dus de mult zilele alea cand prindeam salau la baraj unul dupa altul si eliberam pe cei mici ca vine altul mai mare si aveam si rezultate destul de bune zic eu .
am fost saptamana asta de doua ori la barajul Mihailesti ... foarte slab , dar am vzt si pesti care ma fac sa ma mai duc si alta data .
ultima poza este o stiuca la 5 kg prinsa pe baraj in zona hotelului (undeva langa conacul parasit de pe malul barajului ) prinsa duminica de un vecin .

Atașamente

Ciulae

Biban
Pe barajul ala mi-am pierdut copilaria la stationar. Ma mira ca mai exista Conacul parasit. Este ala inainte de Posta ?

Abbathar

Oblete
Salut, am fost si eu zilele astea pe Arges. Am intrat prin Darasti si am luat-o in sus spre Mihailesti pana in zona unde e intinderea de apa de langa Buda. Nici urma de peste, in schimb mi-am pierdut o naluca intr-o setca.
Voi unde ati mai incercat? Unde mai exact este acest conac parasit ?, pe raul Arges ? sau pe lacum Mihailesti ?

Wurger

Somn
Salut, am fost si eu zilele astea pe Arges. Am intrat prin Darasti si am luat-o in sus spre Mihailesti pana in zona unde e intinderea de apa de langa Buda. Nici urma de peste, in schimb mi-am pierdut o naluca intr-o setca.
Voi unde ati mai incercat? Unde mai exact este acest conac parasit ?, pe raul Arges ? sau pe lacum Mihailesti ?
Si eu tot asa, numai ca am luat.o in jos, in cautarea unor locuri cu mai mult curent. Si cred ca le.am gasit. Cand veneam pleca un Logan alb. Am dat de la 4 la 6 pe vreo 2 locuri. Locurile sunt propice curentatului. Cascada, ghiol, care se termina intr.o gatuire. Si apoi urmeaza inca o secventa dinasta. Nu misca nimic p.acolo cu toate ca locul ar fi nemaipomenit.
Cand s.a facut prea intuneric m.am lasat. Cand am iesit sus, cu greu, se intorcea Loganul. A parcat in fata mea si au inceput sa umble 2 insi in portbagaj.
In alt loc, unde am intrat pe branci si ma felicitam ca am gasit un loc in care nu a mai intrat nimeni, cand am ajuns in apropierea malului s.a ițit un cap. Era un nene din localitate care m.a intrebat daca sunt cu Pârjol. Nu, nu eram. Omu dadea cu o lanseta la pestisor. Spera la somn. A zis ca a tot luat, mari ..... de 3 kile.
Cand i.am zis ca sunt dupa avat, s.a uitat asa la mine.... ca la un caz fara speranta.
Ok, eu nu sunt ca altii care se scoala la 3 noaptea sa faca 200 de lanseuri pt 2 avati, dar cred ca macar o plescaiala trebuia sa vad in locul ala, spre Adunatii Copaceni.
Mai cautam, mai incercam...

Ciulae

Biban
Si eu tot asa, numai ca am luat.o in jos, in cautarea unor locuri cu mai mult curent. Si cred ca le.am gasit. Cand veneam pleca un Logan alb. Am dat de la 4 la 6 pe vreo 2 locuri. Locurile sunt propice curentatului. Cascada, ghiol, care se termina intr.o gatuire. Si apoi urmeaza inca o secventa dinasta. Nu misca nimic p.acolo cu toate ca locul ar fi nemaipomenit.
Cand s.a facut prea intuneric m.am lasat. Cand am iesit sus, cu greu, se intorcea Loganul. A parcat in fata mea si au inceput sa umble 2 insi in portbagaj.
In alt loc, unde am intrat pe branci si ma felicitam ca am gasit un loc in care nu a mai intrat nimeni, cand am ajuns in apropierea malului s.a ițit un cap. Era un nene din localitate care m.a intrebat daca sunt cu Pârjol. Nu, nu eram. Omu dadea cu o lanseta la pestisor. Spera la somn. A zis ca a tot luat, mari ..... de 3 kile.
Cand i.am zis ca sunt dupa avat, s.a uitat asa la mine.... ca la un caz fara speranta.
Ok, eu nu sunt ca altii care se scoala la 3 noaptea sa faca 200 de lanseuri pt 2 avati, dar cred ca macar o plescaiala trebuia sa vad in locul ala, spre Adunatii Copaceni.
Mai cautam, mai incercam...
Cam pe unde zici tu, anul trecut am auzit niste plescaituri de nota 10 :). Anul asta nu prea am apucat sa bat locurile dar tinand cont ca sunt poteci cineva merge pe acolo. Daca merge
constant inseamna ca prinde, cu alte cuvinte nu am nimerit noi momentul si momeala

Sus