Problema Lowrence Hook2 5x

Clean

Oblete
Va salut,am cumparat un Lowrence Hook2 5x,l-am probat pe Dunare si nu-mi afiseaza adancimea(setata in metri),temperatura apei(setata in grade celsius),viteza de deplasare(setata in km/h).El toretic scaneaza ceva(se vede in imagine),dar parca bumerangurile(pestii) nu sunt asa cum am vazut la alte sonare,pe down scan identic,vede ceva dar parca nu asa clar..Dar problema principala este lipsa afisajului numeric al adancimii,temperaturii si vitezei.Poate stiti pe cineva priceput sa-mi spuna poate nu fac eu ceva cum trebuie.Va multumesc!

AlexH

Moderator
Membru personal
Probabil nu ti le afiseaza pentru ca nu sunt adaugate pe ecranele pe care le folosesti sau afisarea e oprita.
In manualul de utilizare explica clar ce trebuie sa faci ca sa fie afisate si aceste date pe paginile de la sonar.
Pe scurt:
Pe oricare din paginile de sonar apesi scurt pe butonul de power. Verifica sa fie activat "Data overlay". Daca e activat si nu iti afiseaza ce vrei, poti sa adaugi sau sa modifici de la "Edit overlay".

Clean

Oblete
Multumesc,uneori afiseaza ptr. scurt timp dar valoarea ramane fixa,desi eu ma misc cu barca,dupa care dispare fara urma :)))...

Sus