Presiune barci pneumatice

Am făcut și asta acum 5 minute. Am trimis un mail la firma mama [email protected]. Sa vedem ce răspund.
Mulțumesc de sugestie.
Mda ... pana la ora asta, ucrainienii nu au răspuns! Oare nici ei nu știu?

Iti mai iei o barca care sa aibă și specificații.
E simplu, cum ai făcut și cu motoarele
Baga mare!
Încearcă ceva mai profi, crede-ma au specificații detaliate pentru fiecare parte
Nu ma provoca... ca cine știe ce decizie mai iau!

Baga mare!
Încearcă ceva mai profi, crede-ma au specificații detaliate pentru fiecare parte
E corect , de acord . Si la rusesti daca scrie 5 bari nu bagi mana in foc ca e pe bune masuratoarea , poate plezni de la 4 bari daca ai ghinion si nu tine lipiciu bine.
Daca iei ceva mai de soi bun alta e situatia, aia scrie pe bune la etichete , e baeti.
Stii ce ai de facut : un telefon cu taxa inversa in Germania la verisoara sensibila si in doua saptamani vine coletu cu Zodiacu nou tzipleta. Si nu mai ai nelamuriri apoi cu presiunile.

Azi au raspuns ucrainienii. Deci raspuns oficial

Dear Lazar

0.15 atmospheres for tubes, for keel is 0.2.

Best regards.

Daria Zakharova
Sales manager

KOLIBRI Boat manufacturing company

a. 4, K. Gordienka
Dnipro, Ukraine
t. +38 (056) 375-37-76
f. +38 (056) 375-37-79
m. +38 (067) 567-09-22

Deci 150 mbar pentru baloane si 200 mbari pentru chila. Bingo. Problema rezolvata.

Daca nici aia nu te mai baga in seama.....
Uite ca "aia" m-au bagat in seama! Vezi mesaj mai sus!

Ultima editare:

A. Pavel

Stiuca

Dear Lazar

Best regards.

Daria Zakharova
Sales manager

a. 4, K. Gordienka
Dnipro, Ukraine
t. +38 (056) 375-37-76
f. +38 (056) 375-37-79
m. +38 (067) 567-09-22

Deci 150 mbar pentru baloane si 200 mbari pentru chila. Bingo. Problema rezolvata.

Eu nu cred ca asta este presiunea corecta… mai interesează-te… worthy

Un clip pe Youtube cu o Kolibri 280. La minutul 0:51 se vede clar eticheta barcii. Acolo scrie 0,15 bar. Deci răspunsul ucrainenilor a fost corect!

Baga mare!
Sa stii ca ai cobit. Am ajuns la concluzia ca viata e prea scurta ca sa nu iti faci toate placerile pe care ti le poti permite. Asa ca am decis - voi mai cumpara o barca de 3,3 metri tot pneumatica!

Clean

Oblete
Deci nicio treaba cu ce ati gasit aici. Exact cum am spus: fiecare producator cu ideile lui.
Deci nicio treaba cu ce ati gasit aici. Exact cum am spus: fiecare producator cu ideile lui.
La Elling Patriot 3.1 m presiunile sunt : 0.22 baloane, cu 0.28 chila . Oricum daca bagi mai mult,da afara supapa de suprapresiune,asa ca treaba aia cu pleznitul e valabila doar la chila (nu are supapa de suprapresiune )! Fiecare bordei cu alt obicei ...

Dear Lazar

Best regards.

Daria Zakharova
Sales manager

a. 4, K. Gordienka
Dnipro, Ukraine
t. +38 (056) 375-37-76
f. +38 (056) 375-37-79
m. +38 (067) 567-09-22

Aveti idee cum se monteaza corect podina din tego, cu partea lucioasa in sus sau in jos ? Teoreticienii spun ca in sus,dar....

bobo

Stiuca
La Elling Patriot 3.1 m presiunile sunt : 0.22 baloane, cu 0.28 chila . Oricum daca bagi mai mult,da afara supapa de suprapresiune,asa ca treaba aia cu pleznitul e valabila doar la chila (nu are supapa de suprapresiune )! Fiecare bordei cu alt obicei ...

Aveti idee cum se monteaza corect podina din tego, cu partea lucioasa in sus sau in jos ? Teoreticienii spun ca in sus,dar....
Cu partea poroasa în sus ca să ai aderența la tălpile incaltamintei.

Cu partea poroasa în sus ca să ai aderența la tălpile incaltamintei.
Eu sunt practician...

Eu am montat cu partea lucioasa in jos! Sincer nu mi-am pus problema asta ....mi se pare normal ca sa stai cu picioarele pe partea aspra sa nu aluneci!

Uite aici cum face rusul asta :

Sus