Parere mulineta

Wily

Biban
De curand mi s-a pus pata pe shimano Stella FJ
Am vandut modelul FI ce l-am avut si acum caut un FJ. Treaba e ca am vazut ca este 2500 FJ si 2500 HG FJ... Care dintre cele 2 merita? Ideea e ca pescuiesc mult la plastice moi dar vara pescuiesc cu crankuri si cicade...
Totodata nici Daiwa Exist 2019 nu arata deloc rau,
Voi ce ma sfatuiti sa iau ?

D

Deleted member 13

Guest
  1. Daiwa Exist LT. Eu asta as lua .Stella Fj e dupa bulan :) In plus este de fineturi .Daca-i dai blana cu 12-16 g sau mai mult ...nu stiu ce sa zic.Parerea mea.

Wily

Biban
Am un prieten ce a distrus in max 1 luna un Certate LT in cateva stiuci pe o balta privata de la Lipova. E trimisa a 2-a oara in Austria la garantie... deci nici vb sa iau Certate LT

Eu am avut Stella FJ 2500 si nu am avut nici o problema cu ea. E drept ca am folosit-o doar de 2 ori... Daca pescuiesti cu jiguri pana in 10g si ti se echilibreaza cu lanseta, atunci este o alegere buna.
PS: AM avut ocazia sa compar Stella FJ cu Exist LT si mie mi s-a parut mai inchegata Stella.
E drept ca fiecare producator are bubele lui, mai ales la primele loturi. Am auzit si de exist-uri blocate si de stele cu galetul zgomotos dupa primele partide...Daca ar fi dupa mine, Stella FJ e mai ok.

Wily

Biban
Eu am avut Stella FJ 2500 si nu am avut nici o problema cu ea. E drept ca am folosit-o doar de 2 ori... Daca pescuiesti cu jiguri pana in 10g si ti se echilibreaza cu lanseta, atunci este o alegere buna.
PS: AM avut ocazia sa compar Stella FJ cu Exist LT si mie mi s-a parut mai inchegata Stella.
E drept ca fiecare producator are bubele lui, mai ales la primele loturi. Am auzit si de exist-uri blocate si de stele cu galetul zgomotos dupa primele partide...Daca ar fi dupa mine, Stella FJ e mai ok.

Asa ma gandeam si eu in final

Wily

Biban
Am găsit o mulineta noua la vânzare. E cineva din Iași sa dea o fuga la vânzător sa vadă ca e okay mulineta și nu e o petarda?
Promit ca dau un six pack dacă ne vedem pe apă pe undeva

D

Deleted member 13

Guest
La 2500 oare nu o cumperi noua? Intreb.Noua...adica din magazin.Nu neaparat Ro.Altfel , daca nu cunosti omul ...nu.

Luigi

Somn
Vedeti ca are shogunu65 niste Biomastere fb de 2500 si 4000 noi-noutze, ca sa nu va mai avetzi dilemele astea "exist"entziale in urmatorii ani, eventual pânã la pensie......(mã dau si io expert fara sa fiu...) jos palaria

Okama

Somn
De asta si caut un coleg care o poate vedea inainte sa nu fie o teapa ordinara
Tu esti cam batman, dar ma risc:
Oricine se duce iti poate spune daca e zgariata sa nu, daca are jocuri la manivela si cum se invarte. Atat, mult mai putin decat daca ceri desfacere colet cu plata ramburs.
Eu unul nu as merge, pt motivul ca mie imi poate parea ok si ea inauntru sa fie petarda, fara sa-mi dau seama.
Garantie in Ro inseamna, in cazul in care ai noroc si nu e utilizare gresita, inseamna ca o repara un gigel de la magazinul de pescuit cu o surubelnita.
Deci, daca vrei japoneza cu garantie de romania, cauta pe digitaka, daca vrei garantie pe bune, cumpara mulineta noua din germania/austria/etc
Si uite asa, imi poti da mie berea aia cand ne vedem prin tm, asta doar daca iti bagi mintile in cap si te linistesti cu mulinete sh de 2500lei.

Sus