Multumesc. Deci este vorba de diametrul firului. Adica la o distanta dintre motor si baterie de 3 - 4,5 metri este necesar un diametru la fir de 6 - 4 AWG , adica intre 4.11 si 5.19 mm. Mai sigur de 6 mm. Daca este mai gros cred ca nu strica cu nimic. Este corect ce am spus?

Multumesc. Deci este vorba de diametrul firului. Adica la o distanta dintre motor si baterie de 3 - 4,5 metri este necesar un diametru la fir de 6 - 4 AWG , adica intre 4.11 si 5.19 mm. Mai sigur de 6 mm. Daca este mai gros cred ca nu strica cu nimic. Este corect ce am spus?
Corect, nu strica. Chiar e mai bine.
Diametrul cablului creste odată cu lungimea mai ales când vorbim de consumatori mari.

SorinD

Oblete
Pentru o gonflabila de 2,7m, ce model de motor cu functie de ancora imi recomandati? Dintre toate optiunile, foarte utile de altfel, ma intereseaza in mod special functia de ancora.

Edi

Biban

Claudiu

Administrator
Membru personal
Pare ca va veni in cateva zile acela mic, iti scriu mesaj cand apare ca termenul asta de cateva zile e suspect :)

vpn009

Biban
Jale mare, m-a pus dracu sa citesc topicul asta si ... aproape mi s-a pus pata: https://spinningshop.ro/collections/motoare-electrice/products/minn-kota-powerdrive-bt-spotlock-micro-45-137cm
Vine vremea rece, as putea sa ma ancorez putin mai elegant se pare in schimbul a vreo 60 de milioane :)))) :D:D

Dar intrebarile acum apar: tinand cont ca e o gonflabila (3.30 cu balon putin mai mic ...39 cred) .. o sa am nevoie de asta: https://spinningshop.ro/collections/minn-kota/products/platforma-adaptoare-pentru-barca-gonflabila-placa-motor-de-varf
E cineva care a montat dracaria asta pe gonflabia? (parca Espasia ??) din cate am citit
Suportul asta se scoate usor? Eu sunt in situatia in care l-as pune si l-as scoate la fiecare partida sa pot impacheta gonflabila.

Cred ca pentru o demontare usoara am nevoie si de unul dintre astea:
sau
Care din ele?

Claudiu, ne faci un mic inventar pt gonflablisti? :p
Nu de alta, dar alea 60 milioane se duc spre 70 cu suporturile de rigoare :))))

Aaaa si inca n-am inclus in inventar si bateria .... un Rebelcell 12v50 (cica ar avea doar 5kg ... fuck the system) ... o ajunge o zi intreaga ....? :p

Ultima editare:
Sus