Moara Vlasiei

Silviu

Somn
Da stiu denumirea te duce cu gandul la crap...nu ma refer la mv2. Cred... de fapt are cineva informatii despre mv1, mv2 si mv zona salbatica? Din cate am inteles pe zona salbatica e vreo 50 de lei cu tot cu barca desi e apa cam mica. Am o ocazie sa merg acolo si nu vreau sa dau la crap clar, dar am inteles ca se gaseste si salau, stiuca, somn. Daca e cineva care a mers pe acolo si poate sa imi dea ceva info despre incintele astea raman dator. Pe forum la ei sunt numai detalii de crap

Wurger

Somn
Am cautat si eu info.... Nimic.
M.am interesat si la crapari care merg acolo des (profesionisti) si la baieti care se duc in gasca mai mult la distractie....nimic.
Una din ele e a armatei si am pile....nu intelegeau ce.i intreb. Cum adica altfel de peste !? Fitofag ?
Pe de alta parte eu zic ca trebuie sa zicem merci. Daca toti craparii astia se apuca de spinning.....

Silviu

Somn
Eu de stiuca si somn stiu ca ar fii. Este legata de balta MV2 o alta balta "salbatica" 50 de lei cu tot cu barca. Atat stiu si eu.

E foarte "salbatica" - o mare teapa. E in continuarea baltii de crap si le desparte un dig. Nu se intra pe la balta de crap, ci de undeva inainte, din sat (nu mai tin minte). Am fost in urma cu vreo 3 ani si teapa a fost de 100 lei (pentru "barca" lor si 2 "fraieri"). La mal era bine, dar de la cativa metri de mal scoteam vasla cu multe kilograme de vegetatie pe ea - si asa a fost toata balta. Am inteles de la altii ca ar exista niste locuri pe malul opus (prin padure) de unde s-ar putea da de pe mal. Dar nu merita deranjul...

Silviu

Somn
Am niste broaste, spinnerbaituri usoare pe care nu am unde sa le incerc. Dupa cum descrii inseamna ca ar fii ce trebuie pentru vegetatia aia. Ramane de vazut

Poate nu am explicat foarte clar. Cele cateva kilograme de vegetatie ridicate pe vasla de fiecare data cand o scoteam din apa nu insemnau niste frunze, ci "boscheti" de vegetatie (bradis etc) care pareau a avea inaltimea coloanei de apa (adica pana jos)... acolo nimeni nu facuse nimic. Repet - asta era acum vreo 3 ani (tot vara) si nu cred sa se fi schimbat ceva. Doar la mal in locul de unde plecasem cu barca era curat. Chiar te rog sa mergi si sa verifici situatia acum si sa scrii aici ce ai gasit. gofishing
Ca sa fie si mai clar - balta era plina complet de vegetatie subacvatica - daca as fi cazut din barca nu cred ca as fi putut iesi din acel hatis.

Ultima editare:

Alin Ms

Somn
A fost un prieten pe partea pt crapari... la crap... plin de atacuri de stiuca. Pescuitul la spinning este strict interzis! Bash

manns

Stiuca
Iti pierzi vremea, balta e sufocata de vegetatie,merita sa mergi toamna tarziu pana in primavara cand incepe sa creasca bradisul. Are exemplare frumoase de stiuca si somn.

Am fost eu acolo acum vreo luna.Balta e 30 ron fara barca(barca e vreo 50 parca).E plina de bradis si alge.Eu am luat doar bibani acolo.Trebuie sa dai la vasle.Daca mai vrei detalii Silviu, suna-ma si iti zic(0745079793)...din punctul meu de vedere nu merita.Iti dau alta locatie daca vrei.

Silviu

Somn
Eee. Eu am o ocazie acolo (am un coleg crapar care vrea sa ma ia cu el sa ma corupa la crap..nu o sa intample..probabil o sa fac o poza cu un crap de.al lui) si o sa dau la spinning daca tot ajung pe acolo..mai mult la relaxare, o bere, un cort. O sa va spun ce am facut

Silviu

Somn
Am promis ca o sa fac un review la baltile astea exact asa cum le gasesc in 2017. Deoarece e privat pot sa vorbesc destul de liber caci nu protejez locuri ascunse pe natural. Sunt 3 balti in primul rand. MV1 care nu apartine de acelasi proprietar, MV2 balta de crap pe care am stat noaptea cu un coleg de munca ce a pescuit la crap (a fost prima data in viata cand vad pescuit profesionist de crap in care si prinde) si MV salbatica, care practic e continuarea la cea de crap dar e despartita printr-un dig. Taxa e de 50 de lei cu tot cu barca (nu este o barca prea buna dar iti faci treaba cu ea). Sincer mie imi place balta, am vazut ca se spune ca are vegetatie multa, da are dar nu genul ala de pat unde sa nu poti da ci o vegetatie chiar buna pe ici si pe colo, apa mica, atacuri multe de dimineata...de fapt dimineata devreme mergea bine si erau activi pestii, am avut multe urmariri. Ca si rezultat: 2 salai, 2 stiuci scapate, si 2 somni: unul la vreo 4-5 kg si unul care m-a impresionat si imbolnavit in acelasi timp...cred ca o sa strang bani de scule de somn...ma fac Catfish hunter.roflmaooo nu a fost record pentru unii dar pentru mine ...a avut 1metru si 20 de centimetri si 13 kilograme. Am avut drill cu lamiglasul din fibra de sticla destul de sigur pe mine sincer si problema era lipsa de experienta in scoaterea lui in barca...l-am tot alungat de langa barca sa oboseasca si cand am crezut eu ca e cazul sa il scot...teapa mi-a franjurat degetul.. O sa va las niste poze mai jos:
20170713_065802.jpg
20170713_090524.jpg
20170713_091318.jpg
20170713_092417.jpg
20170713_175746.jpg

AlexH

Moderator
Membru personal
Felicitarile de rigoare se merita primite de mai multe ori, mai ales ca ai prins peste mult peste asteptarile celor care stiau ca balta este destul de nasoala.
Sa nu uit; escapada ta a adus un feedback nou la balta asta.

adiwolf

Moderator
Membru personal
o amintire frumoasa, meriti felicitari aplaud
gata ai scapat de sindromul bibanului, acuma sa te tii roflmaooo

Sus