Lansete de bass

octavio79

Black Bass
Ar fi bine ca cei care au pescuit la bass si au folosit lansete specializate pentru acest pește sa le prezinte aici. Ceva detalii despre cum ar trebui sa fie lansetele de bass ar fi bine venite

Espasia

Somn
Ar fi bine ca cei care au pescuit la bass si au folosit lansete specializate pentru acest pește sa le prezinte aici

Excelent topic......dar.....

Acum deschizi si tu acest topic? crybabycrybabycrybaby. Sa ma fi inspirat si eu din timp, sa achizitionez ceva adecvat.

Acum, cand am lansetele gata pregatite in trusă,? De doua zile??
Si cutiile cu naluci in bagaje??
Si ........in 4 ore plec spre Otopeni? crybabycrybabycrybaby. Tardiv prietene, tardiv.

PS. Nu ca m-as pricepe la lansete, sensibilitati, si lungimi, incovoieri, vibrații, oscilații mai mult sau mai putin amortizate......timp de revenire sunt avioane.
Octavio, si tu stii ca fac bașcălie, de cat “de bun sunt eu” in acest domeniu.clappingbucuriemarerespectiv review-uri si pareri despre scule de pescuit, si in special lansete. De aia nici nu imi dau cu parerea.

Sunt paralel, blana sau cum vreti voi. Am incercat sa rețin cate ceva, dar ...... cu atâtea, NRX, IGX, MRX, G2, G3, Gr, NFC sau MFLE, sau......Asere HE.....mie, la varsta mea, imi este greu frate sa retin si sa va pot urmari. Sincer.

Las ca vedem noi si testam si Shimano Poison si cum le-or mai numi, sau Evergreen Kaleido.......sau.......:):).Gloomis, sau.....

MajorCraft si Pontoon21 sa traiasca, bucuriemarefiindca fac bete din 2 bucati. De cast. D-aia sut bucuros. :):):)

Cu stima,

Espasia

Somn
Asa este. Dar ce am pipait eu prin magazinele din Ro, unde am avut acces......nu erau cu componente de calitate. Asa mi s-a parut.Nu am avut unde sa vad sa fac comparatii. Asa ca.....:):):)

octavio79

Black Bass
Excelent topic......dar.....

Acum deschizi si tu acest topic? crybabycrybabycrybaby. Sa ma fi inspirat si eu din timp, sa achizitionez ceva adecvat.

Acum, cand am lansetele gata pregatite in trusă,? De doua zile??
Si cutiile cu naluci in bagaje??
Si ........in 4 ore plec spre Otopeni? crybabycrybabycrybaby. Tardiv prietene, tardiv.

PS. Nu ca m-as pricepe la lansete, sensibilitati, si lungimi, incovoieri, vibrații, oscilații mai mult sau mai putin amortizate......timp de revenire sunt avioane.
Octavio, si tu stii ca fac bașcălie, de cat “de bun sunt eu” in acest domeniu.clappingbucuriemarerespectiv review-uri si pareri despre scule de pescuit, si in special lansete. De aia nici nu imi dau cu parerea.

Sunt paralel, blana sau cum vreti voi. Am incercat sa rețin cate ceva, dar ...... cu atâtea, NRX, IGX, MRX, G2, G3, Gr, NFC sau MFLE, sau......Asere HE.....mie, la varsta mea, imi este greu frate sa retin si sa va pot urmari. Sincer.

Las ca vedem noi si testam si Shimano Poison si cum le-or mai numi, sau Evergreen Kaleido.......sau.......:):).Gloomis, sau.....

MajorCraft si Pontoon21 sa traiasca, bucuriemarefiindca fac bete din 2 bucati. De cast. D-aia sut bucuros. :):):)

Cu stima,

Hai tu vino că te așteptăm. Tremură lansetele de nerăbdare.

motoucle

Biban
O ora de cautari pe net nu m-a dumirit. Ma roade sa incerc o partida la bass, lanseta UL si monofilament, adica ce folosesc la spin la clean o fi o problema? Pestii vad ca nu sunt balene dar americanii recomanda M-MH..

Claudiu

Administrator
Membru personal
Sunt corect recomandate pentru ca nu dimensiunea pestelui e problema ci faptul ca tebuie intepat puternic pentru a ii penetra gura si a il scoate. La ei, il arunca direct in barca, un UL ar fi total nepotrivit

Sus