Lacuri pescuit sportiv

buna ziua,niste recomandari de lacuri naturale sau private unde inca se mai pot face partide memorabile de spin la rapitori ?multumesc anticipat

Espasia

Somn
Din pacate, vorba clasicului cu șuvița. "Iarna nu-i ca vara". Dar nici Suedia ca Romania. Fir-ar sa fie, ca dreptate are Wurger in ce a scris mai sus.

adiwolf

Moderator
Membru personal
niste recomandari de lacuri naturale sau private unde inca se mai pot face partide memorabile de spin la rapitori ?

amaaaazedamaaaazed
ai fumat ceva?!!!!! gandescccc
uiti in ce tara traiesti?!
pentru ce vrei tu, te muti putin inspre nord, asa........cam pe la vikingi pe acolo
auzi la el, partide memorabile la spin....................priesttt

D

Deleted member 13

Guest
Mah...cum ziceti voi.Eu am avut azi o partida buna.Chiar excelenta.Anul trecut am avut si memorabile...Poate sunt eu defect , dar cred ca totusi mai sunt sperante.Depinde de ce zona a tarii vorbim.

D

Deleted member 13

Guest
Pai nu eu...omul trebuie sa ne spuna cam in ce zona vrea.Ca sunt inca locatii care merita pescuite.
Dar acum sunt ru curios de ce ai pus intrebarea Claudiu...Eu banuiesc dar vreau sa o spui tu.

ciupi

Biban
Salutare , in zona Aradului , Timisoarei , in afara de balta Big Pikes mai stiti un lac C&R unde as putea da la rapitor ?

adiwolf

Moderator
Membru personal
ciupi
dute la Lipova,
personal nu imi place fiindca sunt incinte de balastiera si am oroare de asa ceva, dar am vazut peste prins acolo cand am fost, deci locatia are peste sigur

Lipova, Dudestii Vechi, Zadareni. Mai era si Sacosu Turcesc, dar acolo din ce am inteles s-a cam terminat cu rapitorul.

Okama

Somon
Din cauza Sacosei Turcesti :)
Nop, acolo era pescarie, gen Albota.
Nu eliberezi...platesti la kg. Doar ca la albota nu exista eliberat. Sa vezi ce practicau toti C&R la rapitor. :)
Problema la Sacos este managementul defectuos, pe mine nu a incetat sa ma surprinda. Intr-o balta de 60m x 120m au bagat tot salaul si ceva stiuca ,adunat din majoritatea celorlalte balti si au facut taxa 50lei c&r pt aceasta balta, care era de rapitor. Apoi au bagat si somn .... niste tone, intre 7 si 50kg majoritatea 20+. Nu au asigurat furajare la somn...apoi se mirau ca nu mai au salau....thaaaa. Stiuca nici in povesti nu mai era.
Dupa golirea, aproape in intregime si de somn, au umplut balta cu ciortan 2-3kg si au continuat sa ii spuna de rapitor desia era atat de plina, ca se agata doar crap in orice directie...
Acum nu mai este balta de rapitor ca nu mai au decat crap sau e secata sau...
Sa nu uit, in balta de rapitor, unde se prindea crap (parca e un roman de Banulescu) nu era permis decat la rapitor. Crapistii care erau ciorchine pe celelate balti, nu prindeau nimic si le scurgeau ochii in partea asta. Nu prindeau nimic, in conditiile in care crapul oricum il cumparau la kg, pe langa taxa, acolo e pescarie...cresc pt vanzare. E mindblowing!

Ultima editare:

ciupi

Biban
La Lipova am sanse sa iau rapitor ? E grea balta ? Vreau o rezerva in caz ca se inchide Vladi la rapitor pe timpul caniculei .

D

Deleted member 13

Guest
Da ,este stiuca frumoasa.Sunt vreo 3 balti parca...Este si ceva salau ,era si bass...odata.Balta e suficient de mare sa nu te plictisesti .Merita incercat.

adiwolf

Moderator
Membru personal
ciupi
la Lipova, prietenul meu zamfi la a doua aruncare a prins o stiuca !
veneam de la Vladi - pe canicula se prinde acolo, problema este sa rezisti zimbettt
totusi, locatia este buna ca ofera si iesire la carciuma, la racorirea interioara

AntonioN

Biban
ciupi
la Lipova, prietenul meu zamfi la a doua aruncare a prins o stiuca !
veneam de la Vladi - pe canicula se prinde acolo, problema este sa rezisti zimbettt
totusi, locatia este buna ca ofera si iesire la carciuma, la racorirea interioara
A mai fost careva recent la Lipova? Parea balta de vis acum vreo 2,3 ani. Nu am gasit nici o postare recenta.

Sus