Lacuri Neptun

Am planuit un concediu la Neptun anul acesta. De obicei merg la greci dar nu pot merge dupa 15 august(cand vin pestii adevarati la vobler) si m-am hotarat sa merg la noi la mare.
Am vazut ca sunt 2 lacuri destul de mari in Neptun. A pescuit cineva acolo? este salau? biban am auzit ca ar fi....

Wurger

Somn
Cam informatiile astea le-am primit si eu cand am intrebat. smoke

In Limanul de langa Olimp am vazut oameni pescuind. Nu stiu daca si prindeau ceva ca aveam 80 la ora si eram cam departe.

In lacurile de la steaguri din Neptun e aproape sigur biban, dar nu stiu daca-l lasa regina sa se apropie de momeala.
Ar mai fi balta Hergheliei dintre Venus si Saturn. E ceva de mers dar macar ai ce vedea - pasari si cate un salt de peste.
La asta din urma accesul e foarte dificil la apa. Pe partea cu soseaua ai 2-3 intrari late de 2-3 m. Braul de stuf are si el spre 3 m asa ca poti da in fata si cam atat.
In perioada asta e asa plina de vegetatie ca mai rau te enervezi. In plus nu prea miroase imbietor.
Daca chiar ajungi acolo, cauta o cale sa dai de pe partea cealalata, opusa soselei, unde sunt cateva vile construite. Eu imi propusesem asta.
In zona sunt izvoare sulfuroase, dar nu cred ca numai de la ele vine mirosul ala, avand in vedere unde si-au construit aia casele.

Mersi Wurger de info. Balta aia de la Venus o stiu de acum cativa ani. Dar miroase de zici ca acolo se coace petrolul. In afara de alea din Neptun mai tentant ar fi cel la Nord de Olimp. Lacul Racilor sau cum ii zice?? Pare ca ar avea mai mult potential. Cred ca o sa insist tot in Neptun 1 si 2. Am culoar de pescuit de la 5:30 AM la 8:30 AM pana se trezeste sotia.

Wurger

Somn
Cica ala cu racii n-ar fi lac ci Liman. Nu stiu care-i deosebirea.
Daca dai o cautare pe google o sa-ti scada apetitul. In afara de braconaj, a mai avut probleme si cu patronii - eliminati in stil mafiot.
La un concurs pe locul ala postat pe youtube, in juvelnice se zbatea puiet de caras.
Dar intr-adevar, arata mai a balta de pescuit decat restul.

Wurger

Somn
Mai clar daca se poate.
Sunt 2 balti cu plata la care o sa vezi sigur unde platesti - lacu racilor si inca unu cum vi din sosea spre Olimp.
Si mai sunt alea dinspre plaja in care bibanul consemnat a murit de singuratate.
Varianta intre Venus si Saturn, lacul tabacariei unde acum vreo 2 ani erau 3 sparturi in stuf care erau permanent ocupate de unditari.

Mariandan

Salau
Mai clar daca se poate.
Sunt 2 balti cu plata la care o sa vezi sigur unde platesti - lacu racilor si inca unu cum vi din sosea spre Olimp.
Si mai sunt alea dinspre plaja in care bibanul consemnat a murit de singuratate.
Varianta intre Venus si Saturn, lacul tabacariei unde acum vreo 2 ani erau 3 sparturi in stuf care erau permanent ocupate de unditari.
jos palaria

Mariandan

Salau
Neata. Atat ma pricep la pescuit.
20200912_065925.jpg
20200912_065348.jpg

Sus