Lacul Vidra

adiwolf

Moderator
Membru personal
cand este interzis, binenteles zimbettt
ca nu tine nimeni cont de asta, este alta poveste

AlexH

Moderator
Membru personal
Vreau sa va intreb daca pt pescuit pe Vidra sau Bradisor trebuie sa platesc o taxa la asociatia de la Valcea pe langa permisul ANPA?

Claudiu

Administrator
Membru personal
In mod legal trebuie platita cotizatie catre Romsilva, atat la Vidra cat si la Bradisor daca vrei sa te duci.

fario

Biban
S au deschis cateva pensiuni putin mai sus de lac.Dar cel mai ieftin e la casute sau moca cu cortul pe mal.
Ca idee ,este singurul loc din Romania,unde pastravul curcubeu se reproduce in mod natural.De aceea,mai mult pastrav curcubeu se prinde.Aproape a decimat populatia de pastrav indigen.

Mai greu este ca au inchis bariera si nu se mai poate intra pe drumul spre lac,decat daca l cunosti pe padurar, iar pe parte cu soseaua,sunt putine intrari si basca un kakanar care si a facut vila acolo,pe malul lacului A INCHIS DRUMUL de acces.De parca l ar fi facut tac su drumul.

Ultima editare de un moderator:

AlexH

Moderator
Membru personal
Sa inteleg deci, ca eu degeaba mi-am luat motor electric si ce trebuie sa pot merge acolo la pescuit, ca nu am acces...

adiwolf

Moderator
Membru personal
ba da, ai acces asa cum au acces si cei care sunt la ora asta sus la Vidra la pescuit de pastrav la trena !!!
adica intelege, ca daca nu ai PCR-ul cu tine, nu prea ai acces la RAV
oricum, in perioada asta ar trebui sa fie interzis pescuitul pe lac dar..............cine sa o faca?!!

fario

Biban
Ai acces.pe partea cu soseaua asfaltata. Sunt cateva intrari si doar una din ele este luata de un jmeker.Pe partea cealalta de contur - PCR.
Adiwolf,ai fost de curand pe acolo?

adiwolf

Moderator
Membru personal
nu.
personal nu ma impac cu pescuitul la pastrav, dar stii cum este, fiecare avem cunostinte care la randul lor au alte cunostinte si tot asa - PSD-ul este in floare capzid

Sus