Despre sonare folosite la pescuitul rapitorilor

Ce marca de sonar preferati?

• Humminbird

Votes: 23 25,6%
  • Lowrance

Votes: 51 56,7%
  • Garmin

Votes: 14 15,6%
  • Raymarine

Votes: 2 2,2%

• Total voters
    90

sosoktm

Stiuca
Boss, dunga de pe dreapta e probabil funia din prova barcii. Adica sonda a trecut FIX peste barca scufundata, avand in vedere impartirea imaginii. Tinand cont de zonele laterale negre (partile de jos ale imaginii, unde adancimea a fost mai mica) , de zona vizibila din dreapta pupei barcii , de latimea probabila a epavei...da, vede bine, decat ca pe o latime jos de....max 15 m(stg+dr) . Hai , fie 20 m. Nush d c insisti aiurea cand nu e cazul. Mega+ e f bun, insa , ca orice tehnologie, are limitari.

Meserie

Oblete
Eu am achiziționat Lowrance hds 9 live cu sonda TS 3 in 1 activ imaging, compatibil si cu sonda 3D,ma descurc binișor,după ce îmi iau și barca din aluminiu îmi iau și sonda 3D,sper sa apăra varianta noua mult trambitata(fără hub). Am văzut cum lucreaza 3D pe un lowrance hds carbon-
waw. Acum îl folosesc ca pe un hds Elite Ti +.

Eu am achiziționat Lowrance hds 9 live cu sonda TS 3 in 1 activ imaging, compatibil si cu sonda 3D,ma descurc binișor,după ce îmi iau și barca din aluminiu îmi iau și sonda 3D,sper sa apăra varianta noua mult trambitata(fără hub). Am văzut cum lucreaza 3D pe un lowrance hds carbon-
waw. Acum îl folosesc ca pe un hds Elite Ti +.
Confirma- mi te rog o informație,e adevărat ca lowrance hds live nu citește microSD-URI ,mai mari de 8 Gb?

Meserie

Oblete
Pai asta inseamna ca nu ai citit mai intai specificațiile din manual. 100 nu ii 32.
In manual nu am găsit specificații pt microSD, doar intr-un review anul trecut 8 GB.Am luat unul și a funcționat. Pe aici nu sunt utizatori de Lowrance, a trebuit sa fiu autodidact,am parcurs și tradus manualul.

Sus