Concurs

Regulament final:

1. participanții se înscriu în concurs prin postarea în topic a unei poze cu peștele prins alături de un instrument de măsurare și a unui video cu eliberarea peștelui
2. dimensiunile minime pt intrarea în concurs sunt următoarele:
- știucă - 50 cm
- clean - 25 cm
- biban - 20 cm
- șalău - 45 cm
- somn - 60 cm
- avat - 40 cm
3. dimensiunea peștelui este dată de distanța măsurată de la cap la vârful cozii
4. în video trebuie specificat că filmarea este făcută pt concursul de pe forumul spinning club
5. câștigătorul este pesoana care postează primul cerințele de la pct. 1 și 5
6. expedierea coletului este gratuită prin Poșta Română

Având prea multe giugele cumpărate de-a lungul anilor, giugele care stau degeaba și care nu merită vândute ( nu meritau nici cumpărate dar " Dă-mi Doamne mintea cea de la urmă), am zis să le donez dar sub o formă de concurs. Așadar, primul coleg care prinde clean de minim 25 cm si pune pe forum filmare cu eliberarea va primi cele 3 voblere de mai jos. Hand made de nu stiu cine, cam 5cm.
37833

Ultima editare de un moderator:

AlexH

Moderator
Membru personal
Apreciez initiativa si nu vreau sa fiu cârcotaș, dar nu e ok sa pui reguli diferite in functie de locul prins. Dar pana la urma e concursul tau, asa ca regulile le faci cum vrei.

Era în spirit de glumă zis, cum pot eu dovedi că peștele e prins pe Olt sau altundeva? Nu am cerut poze cu locație (deși era bună ideea roflmaoooroflmaooo). Deci, peștele cu tot cu coadă se măsoară.

Punem și pt biban un premiu. Aceleași reguli ca și mai sus, dimensiunea minimă 20 cm.
Pachetele le trimit pe cheltuiala mea prin poșta română, că am uitat să specific mai sus.
37853

Edi

Biban
Felicitari pentru initiativa. Poate asa cei care nu practica pescuitul C&R vor simti si ei senzatia eliberarii unui peste.

AlexH

Moderator
Membru personal
Incearca sa faci o sinteza cu miniregulamentul si il pun in primul post ca sa fie usor de citit.

Luigi

Somn
Hopa, acum am citit regulamentul actualizat si mi s-a trezit instinctul de pomanagiu, cicã intrã si salãul in concurs... Numa' ca nu e prea clar pe ce premiu, sa fie vreun wobler, ceva gume sau vo' rotativã mishto?naughty

Sus