Barci folosite la pescuitul rapitorilor

Ba frate, ce mari va dati voi cu motoare mari, să-mi trag una. crybaby.
Ce aveti frate cu Suzuki 5CP, 4T? gandescccc.

Eu il am, imi place, ma duce cătinel, cătinel unde am nevoie......Caci graba strică treaba, si.......sperie peștii.......nananaroflmaooonananaroflmaooonananaroflmaooo.
Pai nu? Pai cum......
Atâta putem, atâta viteză bagam.......fara glisaj, caci glisajul tocește cauciucul de pe burta bărcii.....roflmaoooroflmaoooroflmaooo
Păi stai că și eu am un motor de 5 cai. Nu râdem de 5 cai. râdem de 5 cai aleși neispirat pe principiul
Dar eu pana nu pipai rana nu cred!zimbettt

crisscaf

Oblete
Salutare, vă prezint și eu barca mea folosită la pescuitul răpitorilor, este vorba de a 4-a barca pneumatică in decurs de 15 ani zimbettt, un YAM 340s îmeprecheat cu un motor Yamaha 9.9, ambele cumpărate noi de la reprezentanța mamă Motodynamics.
De când am luat-o și până în prezent am investit în echiparea și upgradarea ei cu mari sacrificii financiare și familiale( soția nervostare) după cum urmează :
-roți de lansare la apă rabatabile pe oglindă comandate din Germania
-accesorii bărci pneumatice Borika( suport sonar, sondă sonar și rolă cu clapet blocaj sfoară ancoră în care acum am montat action camera)
-sonar Garmin Striker 9sv plus
-montat ocheți inox pe lateralele podelei de aluminiu pentru asigurarea diferitelor chestii în barcă
-suport bază motor electric pe bot
-quick release plate pentru motor electric
-motor electric Motorguide Xi3 Pinpoint GPS 55lbs 12v 54"
-scaun pliabil Iron Claw
-baterie 12v 105ah lifepo4 de la chinezi, care a venit acum 2 săptămâni cu foarte mare întârziere, dar de care sunt extrem de multumit.
Viteza maximă pe Dunăre a ansamblului prezentat + echipament de spinning :
-singur( 94kg bucurostare) 35km/h aval, 31km/h amonte
-2 persoane (80 kg în plus) 32km/h aval, 28km/h amonte
O țin umflată într-un garaj pe o remorcuță adaptată în peridoc cu care o și transport.
Pentru o perioadă de câțiva ani deacum încolo, consider că am ajuns la un maxim de upgrade al bărcii și intenționez să mă bucur de investiție de care sunt foarte mulțumit.
IMG_20200719_130741.jpg
IMG_20200719_130704.jpg
IMG_20200719_130629.jpg

bobo

Stiuca
Salutare, vă prezint și eu barca mea folosită la pescuitul răpitorilor, este vorba de a 4-a barca pneumatică in decurs de 15 ani zimbettt, un YAM 340s îmeprecheat cu un motor Yamaha 9.9, ambele cumpărate noi de la reprezentanța mamă Motodynamics.
De când am luat-o și până în prezent am investit în echiparea și upgradarea ei cu mari sacrificii financiare și familiale( soția nervostare) după cum urmează :
-accesorii bărci pneumatice Borika( suport sonar, sondă sonar și rolă cu clapet blocaj sfoară ancoră în care acum am montat action camera)
-montat ocheți inox pe lateralele podelei de aluminiu pentru asigurarea diferitelor chestii în barcă
-scaun pliabil Iron Claw
-baterie 12v 105ah lifepo4 de la chinezi, care a venit acum 2 săptămâni cu foarte mare întârziere, dar de care sunt extrem de multumit.
O țin umflată într-un garaj pe o remorcuță adaptată în peridoc cu care o și transport.
Pentru o perioadă de câțiva ani deacum încolo, consider că am ajuns la un maxim de upgrade al bărcii și intenționez să mă bucur de investiție de care sunt foarte mulțumit.
Vezi atașament 38464Vezi atașament 38465Vezi atașament 38466

Salut! Am un scaun la fel ca al tau. Se prinde de banchetă cu niște benzi cu scai. Cum reușești să stai pe el ? Nu se apleacă prea mult in spate când te lași pe spătarul lui?

crisscaf

Oblete
Salut! Am un scaun la fel ca al tau. Se prinde de banchetă cu niște benzi cu scai. Cum reușești să stai pe el ? Nu se apleacă prea mult in spate când te lași pe spătarul lui?
I-am făcut o mica tăietură in material lângă brida care asigură șezutul de spătar și am băgat o chingă mică cu gheară peste cadrul metalic al scaunului, pe care o prind de mânerul rezervorului astfel încât sa nu se dea scaunul pe spate. Dacă te uiți la începutul videoclipului, vezi cum fac treaba asta.

Kolibri KM 360 DSL - Podina din aluminiu
Barca pare ok la prima vedere. Este gama lor de varf si m-am oprit la acest model dupa ce am vizualizat mai multe video in care mi-a placut comportamentul nautic.
Achizitionata de la dealerul lor din Romania, o firma din Suceva. Am accesorizat-o putin, ma gandesc pe viitor si la un bimini top si un suport de sonar.
Persoana de contact/vanzatorul foarte amabil si serioas.

Vezi atașament 38341

Vezi atașament 38342
Eu totusi sunt curios: ce motor vreti sa ii puneti?

MihaiP

Salau
Am un Tohatsu 5 hp care o gliseaza cu o mine. Intentiinez totusi un upgrade, dat fiind faptul ca eu pescuiesc impreuna cu un prieten, niciodata singur.

Aceeasi barca in 2 persoane si ceva echipament. Comportament absolut decent.

Nemernic

Oblete
-scaun pliabil Iron Claw
Vezi atașament 38464Vezi atașament 38465Vezi atașament 38466

Salut!
Te tine o zi întreaga acumulatorul de 50 A?

Sorin 76

Oblete
Vă salut! Pun si eu o intrebare aici,ca sa nu deschid un alt topic. Intentionez sa schimb barca si nu ma pot decide. Quicksilver airdeck 300 sau Kolibri km 300dl ? Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns!

Aurel

Piranha
Sorin 76 în mod sigur o te ajute colegii dar trebuie sa treci pe la rubrica "prezentare utilizatori noi" sa te prezinți si sa ne spui și noua cu cine interactionam

Vă salut! Pun si eu o intrebare aici,ca sa nu deschid un alt topic. Intentionez sa schimb barca si nu ma pot decide. Quicksilver airdeck 300 sau Kolibri km 300dl ? Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns!
Kolibri n.am avut însa am avut Quicksilver airdeck 310 care este de departe exceptională la superlativ. Nu cred ca suferă comparatie cele doua modele. Mergi pe Quick fara emotii.

Sus