Balta privata Alba/Sibiu

AntonioN

Biban
Salutare,

Pentru domnii din jud Alba sau Sibiu, exista vreo balta privata care sa mai tina si ceva rapitor? Weekendul urmator am planificat o iesire cu familia, cumnatu'mio e pescar de stationar, eu si inca un membru al familiei am vrea sa incercam ceva stiuca/salau. Aveti vreo recomandare? Un loc care sa impace ambele tabere? Multumesc anticipat.

urmeaza sa ma duc cateva zile la Sibiu. Imi puteti recomanda o balta privata in jurul Sibiului pe care sa pot prinde stiuca/ somn? Va multumesc!

Puteti incerca Balta lui Iancu,asta mai mult pentru rapitor :) sau la Mandra,aici mai mult pentru crap si somn,lacuri c&r recomand Alamor si Amuri albi si Tocile.
P.S Raspunsul vine cam tarziu dar e bine de stiut pe viitor...

Luigi

Somn
Puteti incerca Balta lui Iancu,asta mai mult pentru rapitor :) sau la Mandra,aici mai mult pentru crap si somn,lacuri c&r recomand Alamor si Amuri albi si Tocile.
P.S Raspunsul vine cam tarziu dar e bine de stiut pe viitor...
Ultra-secret: pe Tocile este şalãu, cicã ar fi si exemplare mari! A fost populat mai demult pentru nu-ş' cine, care nu a mai venit si a ramas şalãul in baltã. Trebuie aprobarea specialã a administratorului si nici nu gasesti loc printre atitia stationaristi, dar nah, poate reusiti careva sa chiar prindeti acolo.

Luigi

Somn
O dau cum am primit-o: dacã sursa mea e corectã, pe lacul de la cabanã. De fapt ar fi cicã si pe lacul cel mai mare.

AlexH

Moderator
Membru personal
Am inteles, doar ca asa cum ai primit-o, ramane inca neclar despre care lac e vorba.

Sus