APELE - CUM SE PREZINTA AZI ?

• Autor subiect Deleted member 13
  • Dată creare
Intrebare pentru colegii din zona Valcea si Sibiu. Pe la voi cum e Oltul? Lacurile de acumulare mai mereu sunt pline, curge apa peste stavilare fara sa fie deschise. De cele mai multe ori curge tare de tot si se tot joaca cu apa din baraje. Ba creste nivelul, ba scade.

adiwolf

Moderator
Membru personal
pe zona Valcea, in amonte, lacurile sunt destul de jos ca nivel de apa, as putea spune ca sunt la cote normale de vara
apa este destul de limpede, calda si mare lucru nu se prinde, nici macar la stationar.
bine, asta cand curge apa ca daca nu curge........

Hades

Salau
Se trezește drăcușorul din mine !!!!nanananananananana Numai eu să postez la ”Gherle” ape cafea cu lapte ?? Și cu spume !!!!!!!!!!naughtynaughtynaughty

Hades

Salau
Astăzi , într-o vâjâială scurtă, am trecut podul la Șoimuși. Mureșul mare și tulbure !!!

Luigi

Somn
Eu de vreo 5 ani tot sper ca voi gãsi vreodata Mureşul limpede când ajung in tzarã - degeaba! In fiecare varã am avut ghinionul sa il prind numai ciocolatã, cu bonus Târnava. Ce-i drept ca multi mi-au zis ca oricum nu am motive sa imi parã rãu ca nu reusesc sa pescuiesc pe râuri in centrul tzãrii...

Sus